Head Coach: Will Jay

Assistant Coach (Sprints, Relays): Anthony Cook

Assistant Coach (Jumps, Hurdles): Kathryn Pickle

Assistant Coach (Sprints, Jumps): Nate Martin

Assistant Coach (Middle Distance): Kamesha Martin

Assistant Coach (Throws): Melina Russell

 

2018 Schedule

DateOpponentLocationTime/ResultInfo
03/03/18 East TN JamboreeFarragut High School9:00 AM
03/06/18 Practice MeetHardin Valley Academy5:00 PM
03/23/18 Farragut InvitationalFarragut High School5:00 PM
03/24/18 Hardin Valley Invitational Hardin Valley Academy9:00 AM
04/03/18 CAK InvitationalChristian Academy of Knoxville1:00 AM
04/07/18 Ben Martin Invitational Oak Ridge High School9:00 AM
04/10/18 William Blount MeetWilliam Blount High School5:00 PM
04/13/18 Mountain Brook InvitationalMountain Book, AL, High SchoolTBD
04/14/18 Mountain Brook InvitationalMountain Book, AL, High SchoolTBD
04/20/18 Vol Track Classic Tom Black TrackTBD
04/21/18 Vol Track Classic Tom Black TrackTBD
04/23/18 Sectional Decathlon and Pentathlon To Be DeterminedTBD
04/24/18 Sectional Decathlon and Pentathlon To Be DeterminedTBD
04/30/18 KIL Championships Hardin Valley Academy5:00 PM
05/01/18 KIL Championships Hardin Valley Academy5:00 PM
05/12/18 Section Championships To Be Determined10:00 AM
05/17/18 State Decathlon and PentathlonDean A. Hayes Soccer and Track StadiumTBD
05/18/18 State Decathlon and PentathlonDean A. Hayes Soccer and Track StadiumTBD
05/23/18 State Championships Dean A. Hayes Soccer and Track StadiumTBD
05/24/18 State Championships Dean A. Hayes Soccer and Track StadiumTBD
05/25/18 State Championships Dean A. Hayes Soccer and Track StadiumTBD

2018 Boys Roster

Player Class Event Area
DeEric King Sr. Sprints
Khari Brazelton Sr. Sprints
Devyn Johnson Sr. Sprints
Samahd Salehe Sr. Jumps
Erik Vasquez Sr. Throws
Kaleb Kirkland Sr. Sprints
Emmanuel Porter Sr. Sprints
Zion McCray Sr. Throws
Caleb Wood Sr. Sprints
Isaiah Ruby Sr. Sprints
Shea DeGraaf Jr. Decathlon
Dakota Word Jr. Sprints
Mike Webb Jr. Sprints
Juan Davis Jr. Sprints
Xavier Stahlman Jr. Sprints
Zane McElroy Jr. Mid Distance
Josh Walker Jr. Sprints
Trariq Hardin Jr. Sprints
Sebastian LaTorre So. Decathlon
Dorian Bowman So. Sprints
Ja’zhai Wilson So. Sprints
Chris Harvey So. Sprints
William Walker Fr. Mid Distance
Isaak Turner Fr. Sprints
Isaiah Mattress Fr. Sprints
Isaiah Bowman Fr. Sprints
Brice Kirk Fr. Mid Distance
Will Fulton Fr. Sprints
Nathan Irivbogbe Fr. Sprints

2018 Girls Roster

Player Class Event
Kristen Blevins Sr. Sprints
Charlee Joyce Sr. Jumps
Caroline Lewis Jr. Pentathlon
Kimora Reaves Jr. Throws
Christa Pellham Jr. Middle Distance
Khariah Brazelton Jr. Sprints
Maggie Sparks Jr. Jumps
Elizabeth Babb Jr. Middle Distance
Brooklyn Johnson Jr. Sprints
Elisabeth Bernard So. Middle Distance
Hannah Burkhart So. Middle Distance
Janie Holecek So. Sprints
Mary Austin Slate So. Jumps
Ashley White So. Sprints
Ruthanne Carter So. Jumps
Maddie Tisdale So. Middle Distance
Lydia Messer So. Middle Distance
Macy Kraslawsky So. Middle Distance
Callie Okoreen-Baah So. Sprints
jaianna Williamson So. Sprints
E.C. King So. Middle Distance
Jaeda Jones So. Sprints
Shadia Tellez So. Sprints
Madison Fox Fr. Jumps
Edie King Fr. Jumps
Caroline Morris Fr. Sprints
Sadal Ali Fr. Sprints
Brady Kuester Fr. Throws
Margi Troxler Fr. Throws

Pin It on Pinterest

Share This